Upravit stránku

Cvičení probíhá formou nejpřirozenějšího lidského pohybu (chůze) v  uzavřené kapsli, jejíž teplotu si můžete sami navolit. Rozmezí tepla v  kapsli je mezi 35 - 65°C. Dále si volíte rychlost pásu a sklon (náročnost), to vše podle toho, abychom cvičili v aerobním pásmu, ve kterém se maximálně účinně spalují tuky.

Cvičí se ( jde se) tak, že naše problematické partie - bříško, boky, zadeček a stehna jsou v teple, kde díky kombinaci pohybu a tepla dochází k rozbíjení tukových buněk, hlubokému prokrvení kůže, což má za následek maximální redukci celulitidy, dochází ke zvýšení energetického výdeje, ke zrychlení metabolismu a startuje se látková výměna.

Toto cvičení je velmi vhodné i pro klientky, které mají problémy s křečovými žilami.

Samotná aplikace trvá 30min a je přizpůsobena tak, aby zdrojem spalované energie byly tuky.

Co si vzít s sebou?
S sebou si vezměte pohodlné sportovní oblečení - nejlépe šortky, ať může infračervené záření působit přímo na kůži. Dále pohodlnou sportovní obuv a ručník. Při aplikaci je nutné dodržovat pitný režim - nejlépe neperlivá voda nebo nesladký carnitinový nápoj, které můžete zakoupit i u  nás.

Dále se pro zvýšení účinku doporučuje namazat problematické partie speciálním zahřívacím krémem, který se díky infračervenému záření dostane hluboko do podkoží, kde působí proti tukovým buňkám a  celulitidě. Speciální krém pro Vacufit je možné zakoupit přímo u nás (cena 220kč).

Pro urychlení procesu hubnutí je dobré si před touto aktivitou dát výživový doplněk stravy - carnitin, který velmi výrazně přispívá k  redukci hmotnosti, k regeneraci organismu po zátěži a oddaluje únavu.

Tipy a doporučení pro maximální výsledky

Nárazová terapie minimálně 20 aplikací 3 x týdně po dobu 6 týdnů pro maximální „nastartování" látkové přeměny. Výsledky jsou u některých klientek viditelné již po 10 aplikacích (dochází k vyhlazení kůže, pokud hned nedojde k váhovým či centimetrovým úbytkům).

Cvičení trvá pouze 30 minut, ale je to dostačující. V běžné atmosféře dochází při cvičení ke spalování tuků ve svalech po 20-30 minutách. Ve Vacutherm se tato doba zkrátí až o třetinu.

Před cvičením ve Vacutherm Thermal se doporučuje minimálně 10-ti minutové zahřátí organismu před samotnou aplikací (Power Plate, rotoped, orbitrec, atd.). Klientka potom využije maximálně čas aplikace a dochází ke spalování tuku od první minuty. V případě „studeného" startu se tak děje až od 6. - 10. minuty.

Během aplikace striktně dbejte na dodržování optimální tepové frekvence (OTF), neboť při této tepové frekvenci jsou energetické potřeby organismu kryty z 80 % tuky a jen z 20 % cukry, což je důležité pro maximální výsledky. Vzorec pro výpočet OTF=0,65 x (220 - věk klientky). Prakticky to většinou znamená udržovat tepovou frekvenci mezi 120 až 140 tepy za minutu. Před aplikací jíst uhlovodany (rýže, brambory, těstoviny nebo müsli). Po aplikaci bílkoviny (ryby, maso, drůbež nebo tofu např. se zeleninou).

Aby byla terapie co nejúčinnější, je vhodné přizpůsobit nebo upravit výživový plán klienta. (rozdělení stravy do 6 dávek, vyřazení sladkostí a jiných potravin obsahujících jednoduché cukry, zvýšení příjmu zeleniny, vyřazení večerního příjmu ovoce, atd.) Dodržovat pravidelný pitný režim. Každou čtvrthodinu se má vypít dva až tři decilitry tekutiny. Velmi vhodné jsou také neslazené carnitinové nápoje s termogenním efektem.

Do přístroje se oblékněte do tepláků nebo šortek a bavlněného trika a na něj (alespoň na začátku tréninku) patří mikina udržující teplo. Na nohy lehké sportovní boty s hladkou podrážkou a s sebou si vezměte ručník. Dále se pro zvýšení účinku doporučuje namazat problematické partie speciálním zahřívacím krémem, který se díky infračervenému záření dostane hluboko do podkoží, kde působí proti tukovým buňkám a celulitidě. Speciální krém pro Vacufit je možné zakoupit přímo u nás.

Na základě srovnávacích klinických studií je odborníky doporučeno před samotnou aplikací nebo v průběhu celé kúry užívat doplňky výživy zlepšující odstranění tělesného tuku. Doplňky velmi výrazně zvyšují efekt cvičení (klient se více potí, spálí více kalorií) a urychlují proces hubnutí. K velice účinným přípravkům patří karnitinové termogenní látky (zvýšením produkce tepla se zvyšuje uvolnění tukových zásob). O vhodném doplňku pro Vás, se, prosím, informujte u našeho odborně vyškoleného personálu, který Vám sestaví individuální plán zařazení doplňků výživy a doporučí lipotropika speciálně pro Vás.

Dodržujte pokyny odborně vyškolené obsluhy.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti